Rejestrację masz już za sobą? Dopisałeś się do programów, które chcesz promować? Dobrze! Czas porozmawiać o sposobach promocji. Jednym z najprostszych i najczęściej spotykanych jest posiadanie własnej strony internetowej. Zwykle jednak łączy się to z potrzebą wykupienia dedykowanego serwera, domeny oraz kwestią skonfigurowania tego wszystkiego. Jeżeli jesteś osobą zaawansowaną i masz pojęcie o tych sprawach, ten wpis zapewne nie jest dla Ciebie. Jeżeli jednak jesteś zielony/zielona jak wiosenny szczypiorek warto dowiedzieć się co nieco na temat stron partnerskich, jakie oferujemy.

Od czego zacząć

Wszystkie narzędzia, jakie oferujemy w Programie Partnerskim LeadStar, znajdziesz (po zalogowaniu do panelu) w menu „Narzędzia”. Ich spis wraz z krótkim opisem zamieściłem w artykule „Zestawienie narzędzi LeadStar”. W tym przypadku interesuje Cię opcja „Strony partnerskie”. Po kliknięciu w nią Twoim oczom ukaże się lista już zdefiniowanych stron partnerskich (na starcie pusta) oraz przycisk „Utwórz nową stronę”.

Lista stron partnerskich (pusta)

O ile jeszcze nie zapoznałeś[-aś] się z regulaminem, to czas to nadrobić. Określa on między innymi w paragrafie 9 zasady korzystania ze stron partnerskich. W szczególności, ze względu na możliwość wgrywania własnej grafiki, reguluje temat praw autorskich do niej. Jeżeli mamy te formalności za sobą, kliknij w przycisk „Utwórz nową stronę”.

Po co mi strona partnerska?

Bo jest to darmowe narzędzie dla Ciebie. W razie potrzeby możesz pochwalić się, bądź udowodnić, że posiadasz taką stronę. Dla wielu Wydawców to pierwsza styczność z własną stroną internetową. Możesz w ten sposób przygotować sobie np. fajne miejsce na kampanie, z których często będą korzystać Twoi użytkownicy.

Tworzymy pierwszą stronę

Pierwsze wrażenie może być przytłaczające – od groma parametrów i opisów do nich. I to właśnie jest zaleta, a nie wada edytora stron partnerskich LeadStar. Po pierwsze masz pełną kontrolę nad tym, jak Twoja strona będzie wyglądać. Po drugie każdy parametr jest opisany a zanim zapiszesz zmiany, możesz przetestować jego wpływ na wygląd strony klikając „Podgląd wyglądu strony”. Po trzecie – wcale nie musisz z nich wszystkich korzystać! 🙂

Aby utworzyć swoją pierwszą stronę:

  • wprowadź opis strony – to jest opis dla Ciebie, który pojawi się na głównej liście i ma za zadanie ułatwić Ci jej odróżnienie od innych,
  • wybierz jedną z 6 dostępnych domen (każda z zainstalowanym profesjonalnym certyfikatem SSL):
  • podaj nazwę subdomeny jaką wybrałeś/wybrałaś dla swojej strony,
  • jeżeli status subdomeny jest „dostępna” – zapisz zmiany.

I to w zasadzie wszystko – strona jest już dostępna pod wybranym adresem.

Subdomena – co to jest?

Wyjaśnienia wymaga kwestia „subdomeny”. Adres Twojej strony składa się z dwóch elementów: subdomeny i domeny właściwej. Jeżeli np. wpiszesz subdomenę „najlepsze” i wybierzesz z listy domenę „https://ofertybankowe-leadstar.pl” to Twoja strona będzie widoczna w internecie pod adresem „https://najlepsze.ofertybankowe-leadstar.pl”. W tej chwili w Programie Partnerskim LeadStar nasi Wydawcy przygotowali już ponad 300 własnych stron. Pula dostępnych i jednocześnie ciekawych subdomen maleje stąd, jeżeli tego jeszcze nie zrobiłeś[-aś], to warto sobie przynajmniej jedną zarezerwować.

Jednym kliknięciem

Chcesz szybko założyć sklep z programami zakupowymi? Wystarczy kliknąć w nowy przycisk „Utwórz stronę z zakupami”. Po zapisaniu zmian sklep będzie od razy widoczny pod wybraną domeną.

Stwórz stronę „jednym kliknięciem”

Co promować na stronie?

Możesz określić, które programy chcesz promować, korzystając z opcji w sekcji „Promowane programy”. Masz tam trzy możliwości:

  • wszystkie programy – na stronie wyświetlane są wszystkie programy, do których jesteś zapisany/zapisana – programy się automatycznie aktualizują w ramach dopisywania się do kolejnych lub w przypadku zakończenia danej kampanii,
  • wybrane typy produktów – przeciągnij myszką te produkty, które chcesz promować z listy dostępnych na wybrane do promowania,
  • wybrane programy – najbardziej zaawansowana możliwość, sam[-a] wybierasz typy promowanych produktów oraz konkretne programy.

Podczas wybierania typów produktów czy programów pamiętaj, że możesz je przenosić tam i z powrotem (np. gdy jednak się rozmyślisz).

Nie podoba mi się podstawowy wygląd

I słusznie – nikt nie chciałby mieć strony niewyróżniającej się z tłumu innych. Na dobry początek polecam zapoznać się z możliwościami, jakie dają domyślne motywy przygotowane przez nas. Mają one na celu pokazać Ci skrajne możliwości, jakie panel partnera oferuje w ramach zmiany wyglądu Twojej strony.

Dostępne szablony/motywy domyślne

Wszystkie parametry, które mają wpływ na jego wygląd, zostały podzielone na następujące sekcje:

  • Wygląd – główne ustawienia – tu określisz maksymalną szerokość strony, kolor tła czy kwestię klikalności logotypu LeadStar w stopce,
  • Wygląd – nagłówek strony – czyli wszystko to, co dotyczy nagłówka – łącznie z jego wyłączeniem; warto zwrócić uwagę na 80 przygotowanych dla Was grafik, które możesz ustawić w tle nagłówka,
  • Wygląd – menu – widoczność i kolorystyka menu,
  • Wygląd – oferty – najważniejsza część i najwięcej opcji, od sposobu wyświetlania, kolorystyki a na tekście na przyciskach zamawiania kończąc.

Dodatkowo na końcu znajduje się sekcja „Meta dane, weryfikacja i analityka” służąca do określenia tego, jak stronę będzie widziała wyszukiwarka Google oraz dająca możliwość sprzęgnięcia strony z Google Analytics oraz Google Search Console.

Mam swoją domenę

Jeżeli nie możesz znaleźć wolnej subdomeny lub nie podobają Ci się domeny jakie dla Ciebie przygotowaliśmy, zawsze możesz ustawić stronę tak, aby była dostępna pod Twoją własną domeną. Po zakupieniu jej u jednego z dostawców, musisz ją przekierować na nasz serwer podając, jako adresy DNS: ns1.iq.pl i ns2.iq.pl. Niestety każdy dostawca na rynku ma to rozwiązane w nieco inny sposób. Instrukcje dla najpopularniejszych sprzedawców domen znajdziesz w panelu partnera po zalogowaniu się w menu „Programy > Poradniki i instrukcje”. Podczas tworzenia (lub edytowania) strony zmień lokalizację strony na „własna domena” i podaj jej nazwę.

Definicja własnej domeny dla strony partnerskiej

Na koniec poinformuj nas o tym pisząc mail na adres kontakt[at]leadstar.pl. W ciągu jednego dnia roboczego ustawimy przekierowanie po stronie naszego serwera i (o ile będzie taka możliwość) zainstalujemy darmowy certyfikat SSL tak, żeby Twoja strona była dostępna poprzez szyfrowane połączenie (tzw. zielona kłódka).

Jak edytować zapisaną stronę?

Każdą stronę, którą przygotujesz, możesz zmieniać i poprawiać w każdym momencie. Wystarczy wejść ponownie w menu „Narzędzia > Strony partnerskie” i kliknąć wybraną stronę. Możesz zmieniać dowolne parametry i podglądać te zmiany klikając w przycisk „Podgląd wyglądu strony”, ale dopóki nie zapiszesz strony, zmiany nie zostaną wdrożone. Daje to możliwość testowania różnych opcji, bez „psucia” już uruchomionej strony.

Przykładowa strona partnerska (pasaż ofert)

Uwagi końcowe

Limit 3 subdomen w naszych domenach nie jest sztywny. Jeżeli masz uzasadnioną potrzebę, generujesz wnioski i potrzebujesz więcej stron – napisz do nas.

Wszystkie wygenerowane w edytorze strony partnerskie są zoptymalizowane tak, aby ładowały się błyskawicznie także na urządzeniach mobilnych. Według naszych statystyk już ponad połowa ruchu sieciowego na stronach Wydawców jest generowana z telefonów komórkowych. Właśnie dlatego, strony partnerskie LeadStar są obecnie najlepszą opcją na rynku!

Aktualizacja 20.07.2022

Od dnia dzisiejszego dla wszystkich domen, które udostępnia LeadStar w celu utworzenia strony partnerskiej, zostały zainstalowane certyfikaty SSL (czyli popularna „zielona kłódka”). Dotyczy to także stron, które już nasi Wydawcy utworzyli w systemie w domenach, które do tej pory nie miały tego certyfikatu.


Artur Szkarłat

Co tu dużo pisać. Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu systemów afiliacyjnych oraz partnerskich. Uwielbiam automatyzować i usprawniać narzędzia tak, żeby jak najlepiej służyły swoim użytkownikom w myśl zasady "system dla człowieka a nie człowiek dla systemu". Prywatnie sklejam amatorsko modele, lubię VR i dobrą muzykę.