Przeglądarka Brave – trzymaj się z daleka

Ostatnio zbyt często zdarza mi się Was ostrzegać o różnych sytuacjach, które mogą wpłynąć na poprawne zliczanie się wniosków. Najpierw temat trybu incognito/prywatnego przeglądarek, a teraz temat przeglądarki Brave. Zacznijmy od początku…
Przeglądarka
Zwykle jak myślimy o przeglądarce internetowej to stają nam przed oczami takie nazwy jak Chrome, Firefox czy Internet Explorer („uśmiercona marka”) i jej następca Edge. Świat nie kończy się jednak na tych 3 opcjach. Są jeszcze inne mniej popularne przeglądarki, które mogą jednak kusić swoich użytkowników prędkością działania. Jedną z nich jest właśnie przeglądarka Brave. Producent chwali się wysoką wydajnością oraz bezpieczeństwem i prywatnością użytkownika. Jedno i drugie osiągnięto poprzez automatyczne blokowanie reklam, tzw. trackerów i innych elementów związanych ze śledzeniem działania użytkownika. Czy widzisz już tutaj problem?

Program Parterski
Zarabianie w Programie Partnerskim LeadStar polega na otrzymywaniu wynagrodzenia za skorzystanie z produktu/usługi. Aby akcja, którą wykonasz sam lub wykona Twój znajomy, czytelnik czy odbiorca reklamy, została przypisana do Ciebie, cały proces sprzedażowy musi być śledzony przez właśnie trackery. Najprościej mówiąc, to środki informatyczne w postaci cookie/skryptów/pixeli zliczających. Czyli wszystko to, co jest celem blokowania większości dodatków typu AdBlock.
Jak śledzić wniosek?
Jak wiesz, od niemal początku przestrzegamy przed korzystaniem z AdBlock/uBlock i innych sposobów na blokowanie reklam wtedy, gdy chcecie zarobić wynagrodzenie. Niestety takie blokady mogą wpłynąć na błędne powiązanie źródła pozyskania akcji po stronie reklamodawcy.

W ostatnim czasie jeden z Wydawców zaczął zgłaszać nam więcej reklamacji. Od słowa do słowa okazało się, że korzystał właśnie z przeglądarki Brave. Niestety przeglądarka ta z definicji działa tak, jak by miała uruchomionego AdBlocka na najwyższych ustawieniach. Praktycznie żadna akcja Wydawcy nie odłożyła się poprawnie w systemach 🙁 Podobne sytuacje zdarzają się także w przypadku przeglądarki Safari. Jej producent (firma Apple) także mocno stawia na ograniczenie śledzenia użytkowników, co odbija się na działaniu systemów zliczających wnioski.
Zalecenia
Jeżeli sam chcesz korzystać z produktów w LeadStar, to gorąco zachęcam Cię do zainstalowania dedykowanej przeglądarki do takich działań. Jeżeli na co dzień korzystasz z Chrome – zainstaluj Firefox i vice versa. Ustaw w tej przeglądarce w opcjach kasowanie cookie przy zamykaniu przeglądarki. Od tej pory masz dedykowane środowisko do samodzielnego korzystania z produktów.
Oczywiście przeglądarka Brave do codziennego użytku przy korzystaniu z internetu jest jak najbardziej w porządku. Jednak w przypadku działania z LeadStar (jak i innych programach partnerskich) narażasz się na stratę wynagrodzenia i nieuznanie reklamacji przez reklamodawcę 🙁